"Manita" w pierwszej połowie . Wygrana nad odwiecznym...

"Manita" w pierwszej połowie . Wygrana nad odwiecznym rywalem

34 kolejka

Wielkie Derby Gminy Łososina Dolna dla Harta , który przybliżył sobie szansę na utrzymanie .

Czytaj dalej...

Na początku o co chodzi z "Manita" - o tuż określenie "Manita" wywodzi się od meczu Derbowego pomiędzy Realem a Barceloną , Barceloną a Realem czyli po prostu od El Clasico - chodzi tu dokładnie o mecz z sezonu 2010/2011 i pogrom , który Barcelona sprawiła u siebie ogrywając wówczas Real 5-0 . Dziś w Tęgoborzy po pierwszej połowie było podobnie .

Nie ma co się czarować że ten mecz dla Hartu był o "być albo nie być" - o to jest pytanie . I oczywiście tak było , po nieudanym meczu z Victorią wiedzieliśmy że skomplikowaliśmy sobie bardzo sprawę , bo wygrywając w Witowicach bylibyśmy w uprzywilejowanej sytuacji . No ale cóż , stało się jak się stało i niestety czasu już nie cofniemy ale do meczu nie podeszliśmy w sposób olewający pokazując zaangażowanie na boisku .

Trener Kosecki miał swoje niemalże optymalne w ostatnich meczach pole manewru . Zabrakło Orzechowskiego i Hajdugi oraz pauzującego za kartki Olchawy a w ich miejsce powołany z juniorów został Janur .

Skład : Cięciwa w bramce , w obronie J.Czoch , Kosecki , Szabla , Bieniek , Nowak(C) , Rosiek , Gołąb , Tokarczyk , Krawczyk , Bednarek .

Mobilizację czuć się dało jeszcze przed wyjściem na boisko . Mecz rozpoczął się dla nas idealnie już w drugiej minucie po wrzutce Nowaka z prawej strony z rzutu wolnego najlepiej po odbitej przez jednego z obrońców piłce odnalazł się J.Czoch , który strzałem w lewy róg nie dał szans Grzegorzkowi - lepiej ten mecz nie mógł się zacząć ! Łosoś podrażniony chciał ruszyć do odrabiania strat ale nasza defensywa radziła sobie z tymi atakami nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod bramką Cięciwy . W 11 minucie świetną akcję przeprowadza Gołąb , który w polu karnym ośmiesza obrońce , zagrywa do Bednarka , który strzałem z powietrza umieszcza piłkę w lewym dolnym rogu bramki . Piorunujący początek . Najważniejsze w tym pierwszym kwadransie było to iż Hart nie popełnił tego błędu co w meczu z Victorią gdzie po strzeleniu gola cofnął się i popełniał głupie błędy a tu druga bramka była udokumentowaniem dobrej gry . Łosoś chciał się długo utrzymywać przy piłce ale jedyne zagrożenia mógł stwarzać po stałych fragmentach , które i tak zagrożenie nie przyniosły . W 27 min jeden z obrońców Łososia zagrywa ręką w polu karnym a sędzia liniowy sygnalizuje głównemu jedenastkę . Z "wapna" pewnie uderza Kosecki . Dla naszego trenera było to 10 trafienie w tym sezonie . Hart tak naprawdę jednak sytuacją z 37 min kiedy to Tokarczyk w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości . Do przerwy więc 4-0 . Mimo iż wynik był wyśniony i pewnie przez niejednego kibica wymodlony to jednak głowy zawodników pozostały zimne .

W drugiej części gry oprócz zmian stron także zmiany w 55 min Bieniek opuścił boisko a w jego miejsce wszedł Liszka a zaraz potem kontuzji nabawił się Szabla za którego w 60 min wszedł Gródek . Ale wcześniej w 49 min Hart miał świetną sytuację , ale strzał Nowaka był zbyt lekki . Z minuty na minutę to Łosoś więcej utrzymywał się przy piłce a Hart głównie kontrował , to kosztowało naszych zawodników mnóstwo sił . Jednak szczelnie za ciśnione formacje dobrze z sobą współgrały i nie pozwalały na to żeby Cięciwa mógł się wykazać . Co prawda goście oddali kilka groźnych strzałów ale były one głównie niecelne . W 82 min Krok strzela dla Łososia honorowego gola . Jednak nic się już później nie zmieniło .

Hart wygrywa bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie ! Co prawda jak już wspomniałem sami sobie tą sytuację "załatwiliśmy" ale w derbowym meczu zwycięstwo i to o taką stawkę smakuje niczym puchar Champions League .
Jeśli chodzi o zawodników to Hart zagrał o jednym dobrym poziomie , co spowodowało że ten mecz zakończył się takim wynikiem . Świetna skuteczność i odnajdywanie się w sytuacjach podbramkowych zaowocowały w 3 punkty !

Kapitalną sprawę "odwalili" dzisiaj KIBICE ! WIELKIE WIELKIE DZIĘKI WAM ! Pokazaliście klasę na trybunach , nie używając wulgarnych słów ani obraźliwych zaczepek . Na prawdę stadion żył tym meczem a wy byliście ozdobą tego spotkania - serdecznie dzięki dla Kamila oraz "Kocura" za prowadzenie dopingu nawet w strugach deszczu a także kibicom Szovii ! Najważniejsze jest to że Hart "wypłynął" w sensie takim iż przesunął się w tabeli na obecnie 12 miejsce , przed nami ostatnia kolejka na pewno wyprzedziliśmy już Szaflary .

Bramki :
2' J.Czoch

11' Bednarek (Gołąb)

28' Kosecki (karny)

37' Tokarczyk

Żółta kartka : Krawczyk

Zmiany :

55' Bieniek - Liszka

60' Szabla - Gródek

70' Tokarczyk - Janur

Kibiców : 350

Co dało nam to zwycięstwo ? Prestiż w Gminie i tak dalej... Dało nam to w przypadku zwycięstwa z Wójtową ogromną szansę na to aby się utrzymać ! Będziemy walczyć do samego końca .

Tabela :
10.Kobylanka 40 pkt

11.Helena 39 pkt

12.Hart 39 pkt

13.Szaflary 39 pkt ( w tym że Szaflary rozegrały wszystkie 32 mecze w sezonie a Hart ma lepszy bilans bramkowy ponieważ mecze bezpośrednie to 2-1 dla Hartu i 2-1 dla Szaflar )

14.Gród 38 pkt

Pewne spadku są także Wójtowa , Witowice oraz Grybovia .

Kilka spotkań zaległych rozgrywanych jest w środku tygodnia natomiast my zagramy w sobotę z Wójtową na wyjeździe o 18:00 Serdecznie zapraszamy kibiców !